Keramické dílny

Alena Šumová

Ateliér UMĚ a Galerie VZADU

Má cesta do Levína začala zcela nenápadně. První „Shimposium“ iniciované v roce 2013 Magdou (Magdalena Brožová) vše odstartovalo. Druhý ročník 2014 byl zlomový, objevila jsem zde dům na náměstí, který byl zrovna náhodou na prodej. Náhoda, nebo osud?

Stránka dílny

Magdaléna Brožová

Hrnčírna čp. 10

Věnuji se tvorbě autorské keramiky pálené v peci otápěné dřevem. Pocházím z Klínce u Mníšku pod Brdy. Do Levína jsem přišla v roce 2012, pátrajíc po stopách ak. mal. Zdislava Hercíka, který v Klínci působil a po roce 1946 odešel právě sem. Levín mi natolik učaroval, že jsem zde v roce 2013 uspořádala keramické sympozium.

Stránka dílny

Alice Tomášková

Dílna Od hrnčířské cesty

Do Levína jsem přišla roku 2019. Přitáhlo mě místo, keramika, lidé. Vyrábím z kameniny a porcelánu. Točím na kruhu. Hledám jednoduchost, jasný tvar. Je pro mne důležitá struktura, hra světla a stínu. Dělám hrnky do ruky, na dotek.

Stránka dílny

Blanka Němcová

Ateliér 28

Svou novou životní cestu jsem nahmatala skrz doteky keramické hlíny na podzim roku 2017. Ta se pro mě stala klíčem k vnitřní paměti a vlastní podstatě. Od tohoto momentu tvořím pomalým meditativním tempem nádoby, které jako by samy pod mýma rukama nabíraly na životě.

Stránka dílny

Kde nás najdete

Odběr novinek