Jaké akce pořádáme

Jarmarky

První levínský keramický jarmark proběhl na závěr druhého keramického sympozia v létě roku 2014. Později na ně navázaly jarmarky adventní a velikonoční. Naše jarmarky jsou malé, přátelské, takřka rodinné. Snažíme se zvát kvalitní tvůrce rukodělného zboží převážně z okolí a protože Levín je keramické městečko, jsou jarmarky zaměřené hlavně na kvalitní keramiku. Od roku 2021 jsme přidali ještě akci „Levíno“, zaměřenou na regionální vinaře a pochutiny v září.
Jarmarky probíhají na náměstí u kostela Povýšení svatého Kříže. V době jarmarku je kostel otevřen a lze si prohlédnout interiér a tzv. „levínského kocoura“ – klenební svorník ze 13. století z bývalého kostela s vyobrazením lvice, který se stal symbolem Levína. Návštěvu jarmarku můžete spojit s výšlapem na vyhlídku s věžičkou a zbytky hradu. Během jarmarků jsou také otevřené levínské keramické dílny k nákupu i prohlídce. Občerstvení zajišťuje hospůdka „U levínského kocoura“ na náměstí a pozvaní stánkaři. Součástí jarmarku bývají hudební či jiná vystoupení.

Otevřené dílny

Dvakrát ročně probíhají taktéž soboty s názvem „Otevřené keramické dílny“, kdy mají levínské keramické ateliery otevřeno pro návštěvníky, kteří si mohou např. vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu, či se dozvědět něco o historii či keramické výrobě. Tyto soboty probíhají pravidelně v červenci a o adventu. Sledujte nás i na Facebooku.

Akce „Dobrý den, keramiko!“

Na konci května probíhá každoročně i akce „Dobrý den, keramiko!“ která probíhá pod záštitou Asociace evropských keramických měst. Cílem je představit hrnčířské řemeslo široké veřejnosti. V roce 2023 akce proběhla za podpory Ústeckého kraje.

Odběr novinek